Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Documente necesare pentru organizarea unui curs de ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Documente necesare pentru organizarea unui curs de auto machiaj

Buna ziua,

As dori sa stiu ce documente (diplome, avize, autorizatii, etc) ar fi nevoie pentru a putea organiza un curs de auto machiaj. De asemenea ce obiect de activitate are trebui sa aiba firma ca sa poate face astfel de cursuri.

Multumesc
Trebuie sa fie firma de servicii de formare, iar formatorul trebuie sa aiba certificat de formator.
Este nevoie de aceste lucruri si in cazul in care nu se elibereaza nici o diploma la finalul cursului ?
Si formatorul trebuie sa aiba si diploma in domeniul de machiaj sau pot fi angajati diferiti la aceeasi firma : unul sa aiba diploma de machiaj si un alt angajat sa aiba cel de formator ?
Sau este nevoie doar de diploma de formator fara alte diplome ?

Multumesc
Daca faceti curs fara sa finalizati cu un act, cine vine sa dea bani pe el?
Daca este organizat de dv. si aveti diploma de machiaj, veti preda doar partea practica (2/3 din ore), iar formatorul partea teoretica, dar il finalizati cu un act: certificat sau adeverinta. In orice situatie, cursul va trebui sa fie acreditat pentru certificat sau avizat /autorizat pentru adeverinta.