Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Parcare ilegala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Parcare ilegala

Buna seara. Doresc si eu o informatie. M-am mutat intr-un bloc nou construit, la demisol. Vecinii parcheaza masina pana in fereastra la mine desi stiu ca exista o reglementare, nu stiu exact care, unde spune ca nu e voie sa amenajezi parcare la o distanta mai mica de 5 metri fata de ferestrele locuintelor. conform acestei reglementari, a ministerului sanatatii cred, aceasta parcare nu e legala. Unde ma pot adresa pentru rezolvarea acestei situatii. Multumesc.
Sesizati oficial directia corp control din primarie
stie cineva conform carei legi, hotarari am dreptul sa cer sa nu se parcheze in fata ferestrelor? stiu ca exista ceva, dar nu stiu exact. multumesc