Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ref. infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ref. infiintare pfa

Buna ziua,
Va rog sa ma sprijiniti in urmatoarea problema:
- am terminat licelul de informatica si doresc sa lucrez in domeniul informaticii, pe programare. Acum sunt student si am gasit sa lucrez pentru o firma, dar administratorul firmei mi-a sugerat ideea de a deschide un PFA si sa lucrez pe baza de contract de prestarii servicii. In cazul in care imi deschid PFA si gasesc mai tarziu sa ma angajez intr-o firma si mi se solicita sa dovedesc experinta si vechimea in munca pentru functia respectiv cu ce documente pot dovedi?? Cum este mai bine sa procedez???
Va multumesc din suflet!!!
Vechimea in munca rezulta din incheierea unui CIM si se dovedeste cu adev de vechime. In cazul dvs nu veti avea vechime in munca dpdv legal, doar "experienta".
Multumesc mult!