Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Regimul de tva la transport intracomunitar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Regimul de tva la transport intracomunitar

buna ziua,

avem urmatorul caz:
- transportam bunuri
- contract de transport cu o firma de transport intracomunitar(firma din UE contracteaza o firma de transport din tara lor pentru livrarea bunurilor, la randul ei firma de transport ne subcontracteaza pe noi)
-locul incarcarii bunurilor este Romania, locul descarcarii Romania

care este regimul TVA? si cum se factureaza?

ms f mult
~ Conținut șters la cerere ~