Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere datorie credit
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere datorie credit

M-am trezit acum cu o executare pentru un card de credit care l-am achitat acum cinci ani si nu stiu unde sint acele acte sau daca le mai am.Asta s-a intimplat la inceputul lui 2009.Din actele primite de la executor reiese ca acest credit a fost a fost cesionat in 2011 iar cesionrul a obtinut incuvintarea executarii in 2014.
Intrebarea este daca termenul de prescriere de trei ani se prelungeste in cazul in care creditorul principal cesioneaza creditul ? Acest termen se reia din momentul cesionarii ?
S-a prescris. Va intimideaza .