Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ajutor oug 51/2008
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ajutor oug 51/2008

pentru a beneficia de ajutor public judiciar conf oug 51/2008,trebuie ca plata taxelor si impozitelor pe anul in curs sa fie achitata?
multumesc!
Poate solicita acordarea ajutorului public judiciar, in conditiile prezentei ordonante de urgenta, orice persoana fizica, in situatia in care nu poate face fata cheltuielilor unui proces sau celor pe care le implica obtinerea unor consultatii juridice in vederea apararii unui drept sau interes legitim in justitie, fara a pune in pericol intretinerea sa ori a familiei sale.