Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitie de lucrari cumparare directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitie de lucrari cumparare directa

Daca anul acesta am realizat o procedura de cerere de oferta pentru un obiectiv de lucrari, acum daca vreau sa fac o lucrare pentru un alt obiectiv si ma incadrez in 100000 euro, se poate face achizitie directa?
va multumesc
ce intelegeti prin obiectiv de lucrari? lucrari incadrate pe acelasi cod CPV? daca obiectivul lucrarii este la fel, consider ca trebuie sa achizitionati prin cerere de oferte.
am facut procedura cerere de oferta ex: lucrari de constructii cu codul cpv aferent, si acum vreau sa fac o achizitie directa pt.lucrari de renovare cod cpv lucrari de renovare.
puteti sa faceti linistit. Daca obiectul contractului este diferit, se va estima diferit, prin urmare se va alege o procedura in functie de valoarea fiecarui contract.