Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa sociala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa sociala

Buna ziua, am si eu o nelamurire. In octombrie 2013 am inceput studiile la facultate, in aceeasi luna mi-am bagat dosar pentru obtinerea bursei sociale. Am beneficiat de aceasta bursa tot anul universitar. In luna noiembrie am venit acasa, deoarece nu aveam bani sa stau in Cluj-Napoca, dar am mers la examene in primul semestru. In luna aprilie am renuntat de tot la facultate. Problema este ca eu tot am primit bursa sociala pana in luna iulie 2014 cu toate ca nu am mai mers la facultate. Acuma imi este frica sa nu imi trimita ceva acasa, ca trebuie sa platesc bursa, deoarece eu nu am mai mers la facultate. Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie?
Ar trebui sa luati legatura cu facultatea sa vedeti ce urmari pot avea situatia respectiva.