Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Obligativitate depunere declaratia 392
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Obligativitate depunere declaratia 392

Am o intreprindere individuala cu comert cu amanuntul, depunerea declaratia 392 (A sau B) e obligatoriu si acest caz? (am vandut marfuri cu bon fiscal , nu am intocmit nici o factura)
Da, depunerea declaratiei 392 este obligatorie si in cazul dvs.
Multumesc.

Pentru completarea aceasta declaratie este obligatoriu si completarea Jurnal pt Cumparari si Jurnal pt Vanzari?
imike, utilizator