avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Obligativitate depunere declaratia 392
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Obligativitate depunere declaratia 392

Am o intreprindere individuala cu comert cu amanuntul, depunerea declaratia 392 (A sau B) e obligatoriu si acest caz? (am vandut marfuri cu bon fiscal , nu am intocmit nici o factura)
Cel mai recent răspuns: imike , utilizator 14:55, 3 Octombrie 2014
Da, depunerea declaratiei 392 este obligatorie si in cazul dvs.
Multumesc.

Pentru completarea aceasta declaratie este obligatoriu si completarea Jurnal pt Cumparari si Jurnal pt Vanzari?
Ultima modificare: Vineri, 3 Octombrie 2014
imike, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 392 b chiden chiden DACA NU SUNT PLATITOR TVA ,SUNT OBLIGAT SA DEPUN DECLARATIA 392. (vezi toată discuția)
Completare jurnal de incasari si plati florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, Am o intreprindere individuala, cu obiect de activitate comert cu amanuntul. Stiu ca este necesar sa completez jurnalul de incasari si plati, ... (vezi toată discuția)
Declaratii intreprindere individuala adinacopacel adinacopacel buna ziua. sunt cam nelamurita in legatura cu declaratiile ce trebuiesc depuse de o intreprindere individuala infiintata in 2011 platitoare de tva, in afara de ... (vezi toată discuția)