Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Viza CFP
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Viza CFP

Pentru recalculare salarii, cf legii nr.124/ 2014, pe referatele de aprobare trebuie pusa viza de cfp?acolo scrie ca doar pt ordin/act intern de decizie privind angajarea sau promovarea/avansarea, numirea cu caracter temporrar a personalului, acordare alte drepturi salariale
Da , viza este necesară pe orice document care genereaza o plata .
ContSters331913, utilizator
intra in obligatia celui care pune viza de cfp sa calculeze daca s-a diminuat corect(efectiv calcule matematice, spor de vechime, etc)