Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Marfa deteriorata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Marfa deteriorata

Care este monografia contabila pentru marfa deteriorata pentru en-detail? Cheltuiala este deductibila?
Faci bon de consum. 607.analitic.marfa.nedeductibila = 371. Un procent foarte, foarte mic procent este deductibil, ceva de genu 0,0...% pentru transport + 0,0...% depozitare + .
Dianex Serv SRL, Contabil