Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cafenea jocuri console
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cafenea jocuri console

Buna ziua.

As dori sa deschid o cafenea in care sa inchiriez console (Xbox, Playstation, Wii) cu plata la minut. In ce cadru legal pot face acest lucru si de ce autorizatii/licente/drepturi de autor am nevoie?

Multumesc!
In principiul cadrul legal poate fi dupa caz un SRL ori un PFA. Nefiind destinate jocurilor de noroc in sensul legislatiei speciale, cred ca singurele licente pe care trebuie sa le detineti se circumscriu celor software si game.
ContSters318277, utilizator