Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintari si calomnie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintari si calomnie

buna ziua,as vrea sa stiu daca sotul cu care ma aflu in divort se poarta urat cu mama mea,a tipat la ea,ii vorbeste urat,pe mine ma ameninta ca imi ia copilul si eu am facut tahicardie pe fond de stres si am mereu palpitatii,mama e cardiaca si mereu ii face rau,daca ne-a facut proaste di nebune la telefon si suna doar sa ne jigneasca si sa ne ameninta,mi-a dat si branci ce fac,depun la politie declaratie,cum fac sa deschid proces penal si sa cer daune morale pentru amenintare si teroare psihica,pentru ca se poarta urata cu mama mea care ii creste copilul,dac pentru a deschide proces de daune imi trebuie avocat sau il deschide politia si daca pot pune ordin de protectie sa nu ne mai deranjeze cu jigniri si violente,calomnii si tipete la telefon,branciuri date mie desi nu ar trebui sa-l primesc.am fost facuta labila psihic fara dovezi,mi se vorbeste mereu de sus si sunt amenintata.ce trebuie sa fac,vreau daune si nu stiu care sunt pasii.
si se poate deschide asemenea proces daca am si unul de divort in paralel.ca si de divort se leaga dar acolo nu pot face plangeri penale si nu se dau daune.desi ar trebui
ce-ai facut daniella draga? postarea e mai veche dar ma intereseaza ce ai reusit cu procesul de calomnie.