Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Publicitate web site
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Publicitate web site

În ce caz trebuie plătit impozit pe venitul din publicitate pe site? trebuie înregistrat site-ul sau se poate plăti impozitul și ca persoana fizică? și care este răspundere juridică a proprietarului site-ului?
~ Conținut șters la cerere ~
Poate intreaba de Google Adsense, care lucreaza si cu persoane fizice, compania care face reclama si plateste taxe fiind Google. Sigur, mai trebuie platite taxe pe venitul propriu obtinut din asta, dar eu am pus reclame pe websiteul meu de cativa ani si nu mi-au trimis bani nici pana acuma, pentru ca ei trimit in transe de 20 euro si se strang vreo 30-40 de centi pe an sau asa ceva.