avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere rectificativa 101
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere rectificativa 101

acum am luat la verificat declaratiile si am vazut ca decl 101 pt 2013 a fost depusa eronat in 25.03.2014. pot sa o refac si sa o depun luni? firma va fi sanctionata? bilantul e bun decl nu a fost buna nu da cu bilantul.multumesc
Cel mai recent răspuns: andreeazanfir , utilizator 14:38, 17 Octombrie 2014
Nu se dau amenzi pt rectificative. eu pana acum nu am primit si nici nu am auzit.
va multumesc din suflet deci pot sa o repun luni corect si sa platesc diferenta de impozit neachitata corect
o zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 101 cod1 cod1 Buna cred ca am facut o greseala am trimis electronic decl.100 pe trimestrul 4 /2012 dar fara suma va intreb daca este o problema grava si cand trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Corectii contabile daryana daryana Buna ziua!!!! Am descoperit o mare greseala si nu stiu cum sa o scot la capat. Am constatat ca s-a descarcat gresit contul de marfa incepand cu aprilie ... (vezi toată discuția)
O mana de ajutor Adi Lungu Adi Lungu Buna ziua. Apelez la dv., pentru ca, firma neavand activitate, nu mi-am permis un contabil. In perioada functionarii impozitului minim, (sase trimestre), fiind ... (vezi toată discuția)