Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Asigurari deductibile pentru angajatii firmei
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Asigurari deductibile pentru angajatii firmei

Buna ziua. Va rog sa ma sfatuiti in privinta deductibilitatii cheltuielilor cu asigurarile angajatilor. Societatea noastra SRL doreste sa plateasca pentru angajati asigurari in cazul in care acestia patesc accidente in timpul programului de lucru. Sunt aceste asigurari deductibile? Va multumesc.
Buna ziua!
Cheltuielile cu aceste asigurari sunt deductibile la calculul impozitului pe profit.-art.21 alin.2 lit.c din CF+ norme.
Elis Ismail, Contabil