Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort, partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort, partaj

buna ziua vreau sa divortez dar am o problema tot ce am fc cu actualul meu sot casa masina am facut-o inainte de casatorie cum sa demonstrez ca am trimis timp de 5 ani bani din italia si i-am bagat pe toti in casa si in ce am fc mentionez ca am trimis bani prin western union pe numele la soacra mea asi putea fc un extract cont ca sa dovedesc ca am trimis acesti bani ca sa am dovezi la tribunal,e valabil.va multumesc anticipat

Asa sa faceti, intrucat banii au fost transmisi prin cont bancar, nu va fi o problema sa dovediti exact cu ce suma ati contribuit la achizitionarea acelor bunuri inainte de casatorie.
Mai rau era daca trimiteati banii cu autobuzul.......:yes:
Trebuie vazute veniturile tuturor, vazut cum anume si ce ati facut, cum ati trimis bani exat=ct... caci prin Western Union nu exista niciun extras de cont...
Mergeti la un avocat, e mult prea de amanunt analiza pentru un forum. Sau veniti cu detalii cat de multe.