Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE REVISAL

Buna ziua,
Daca azi am depus demisia la zi conf art 81 alin 8 ,am inmanat personal demisia sefului si am informat si persoana de la resurse umane, nu am cerut nr de inregistrare recunosc, In acest caz in cat timp si cum se va inregistra in revisal incetarea cmi

~ Conținut șters la cerere ~
Conform HG 500/2011, data incetarii contractului individual de munca se inregistreaza in registru la data incetarii contractului individual de munca sau la data luarii la cunostinta a evenimentului ce a determinat, in conditiile legii, incetarea contractului individual de munca.
Daca ati cerut incetarea cu data de maine, inregistrarea trebuie facuta cel mai tarziu maine.
Inregistrarea in revisal va fi incetarea cim prin demisie conform art. 81, al 8 (daca la acest aspect va referiti).
gabrielaC5, utilizator
@ otiliap

Este probabil ca demisia dvs sa nu fie inregistrata. Aveti vreo dovada ca ati dat-o sefului?