Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschidere magazin tip consignatie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschidere magazin tip consignatie

ce trebuie sa infiintez daca vor sa vand produse cumparate din pietele din strainatate?(electronice,biciclete,schiuri etc.)SRL? AF? PF? este posibil sa vand produse la care nu am facturi,aviz... un fel de consignatie sau ca un magazin de haine second-hand.....
Puteti sa va deschideti un PFA.
- Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanei fizice autorizate le gasiti aici:
[ link extern ] -

Cod CAEN : 4779 - Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine