Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Declaratie pentru votul in strainatate
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Declaratie pentru votul in strainatate

S-a discutat zilele acestea despre declaratia pe proprie raspundere la alegerile prezidentiale in cazul in care votezi in alta localitate decat cea din buletin. Am inteles ca poti merge cu declaratia completata. Urmeaza sa votez in alta tara si doresc sa stiu de unde pot descarca aceasta declaratie? Multumesc!
Ministerul Afacerilor Externe pune la dispoziţie declaraţia pe propria răspundere cetăţenilor români care vor vota în străinătate la turul doi de scrutin pentru alegerea Preşedintelui României.

adresa [ link extern ]