Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mandat reprezentare societate in instanta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mandat reprezentare societate in instanta

Buna ziua!

As dori sa ma ajute cineva si sa imi spuna, daca: in calitate de asociat pot sa angajez un avocat care sa reprezinte societatea (SRL) in instanta, sau doar cu mandatul adunarii generale?
Nu este imperios sa fie convocata adunarea generală, dar este obligatoriu ca administratorul sa incheie in numele si pe seama firmei contractul de asistență juridica.
ContSters334413, utilizator