Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Schimbare proprietar auto persoana handicap
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Schimbare proprietar auto persoana handicap

Buna ziua. As dori sa schimb proprietarul masinii pe sora mea cu sindrom Down. Motivul este costul RCA. Vreau sa stiu daca beneficiez de reduceri privind RCA. Sora mea are 33ani. As beneficia de reduceri mai mari daca as schimba proprietarul cu tatal meu pensionar, dar fara permis de conducere? Va multumesc anticipat
Schimbati cu tatal, cu sora nu cred ca este legal. (are reprezentant legal sau se reprezinta singura?)
pai daca tatal chiar daca este pensionar si nu are permis , nu ati facut mare lucru...nu prea beneficiati de mare reducere.
cu sora este mai complicata situatia datorita bolii . aici trebuie insotitor ....
Nu este admisibila varianta cu persoana suferinta de sindromul Down
Atentie sporita cu incheierea de polite de asigurare auto cu terti care nu sunt utilizatorii de fapt ai bunului auto
In caz de eveniment rutier nu se acorda despagubiri decat titularilor de asigurare
Buna seara,eu sint pensionara, masina este pe numele meu, nu beneficiez de carnet de conducere auto,carnet are sotul meu si beneficiez de reducerea la RCA ptr pensionari.
reducerea de care spuneti este de 2-3 lei...pentru ca nu aveti si "carnet"...
daca ati fi avut si "carnet" , ati fi beneficat de o reducere mai mare.
pentru 3 lei ...mai bine lipsa.