avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transformare casa de locuit in spatiu comercial
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transformare casa de locuit in spatiu comercial

Buna ziua, am cumparat o casa de locuit cu terenul aferent, pe firma , si vreau sa-i schimb destinatia in spatiu comercial. Sediul firmei se afla deja la aceasta adresa. Ma poate a ajuta cineva ce demersuri trebuie sa fac pentru asta ? Multumesc anticipat .
Cel mai recent răspuns: forsi68 , utilizator 09:48, 11 Noiembrie 2014
Depinde de obiectul de activitate. In general, daca aveti sediul la adresa respectiva, puteti sa va desfășurați si activitatea.
Buna ziua, va fi un magazin en detail produse industriale( electrozi , cuie, discuri etc)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regim en-gross costicul costicul Societate cu regim en-detail are voie sa vanda marfa, cu factura, la o alta societate? (vezi toată discuția)
Nelamuriri infiintare srl tdana24 tdana24 Buna ziua, am inceput formalitatile pentru infiintarea unui SRL-D si m-am impotmolit. Asadar am mai multe intrebari pe care vreau sa le adresez: 1.In ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma paullilie paullilie Daca vreu sa imi infiintez o firma , am nevoie si de acordul vecinilor , daca firma este la casa cu curte? (vezi toată discuția)