Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transformare casa de locuit in spatiu comercial
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transformare casa de locuit in spatiu comercial

Buna ziua, am cumparat o casa de locuit cu terenul aferent, pe firma , si vreau sa-i schimb destinatia in spatiu comercial. Sediul firmei se afla deja la aceasta adresa. Ma poate a ajuta cineva ce demersuri trebuie sa fac pentru asta ? Multumesc anticipat .
Depinde de obiectul de activitate. In general, daca aveti sediul la adresa respectiva, puteti sa va desfășurați si activitatea.
Buna ziua, va fi un magazin en detail produse industriale( electrozi , cuie, discuri etc)