Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Asociere intre doua persoane juridice romane
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Asociere intre doua persoane juridice romane

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati si pe mine sa infiintez o asociere intre doua persoane juridice romanane si care este tratamentul fiscal .

Mai exact , vreau sa stiu unde se inregistreaza asocierea , daca i se atribuie CUI , ce declaratii se depun , cum se tine contabilitatea acestei asociatii .
Astept din partea dvs un raspuns cat mai urgent deoarece in doua saptamani trebuie sa pun in practica .
Multumesc frumos !
Ma interezeaza si urmatorul aspect : Pentru prestrea de servicii se va folosi munca umana si mijloace de trasport . Cum procedez in acest caz ?
Buna ziua !
Din toti specialisti inscrisi pe Avocat Net , nu stie nimeni sa raspunda la intrebarea mea ? Astept totusi un raspuns din partea experti
Multumesc !
VeneciucAngelica, utilizator