Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen Inchiriere remorci
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen Inchiriere remorci

Buna ziua.Ma puteti auta in alegerea codului caen pentru o firma ce se va ocupa cu inchirirea de remorci sub 3,5 tone? Nu gasesc decat peste 3.5 tone in codurile caen.Multumesc anticipat
771 Activităţi de închiriere şi leasing de autovehicule

7711 Activităţi de închiriere şi leasing de autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional pentru următoarele tipuri de vehicule:
-autoturisme şi alte autovehicule rutiere uşoare fără şofer (sub 3,5 tone)

Această clasă exclude:
-închirierea sau leasing-ul autoturismelor sau autovehiculelor rutiere uşoare cu şofer, vezi 4939
Mulțumesc frumos pentru răspuns. As avea totuși și următoarea întrebare.:remorcile trebuie sa fie înmatriculate pe numele persoanei care deține pfa sau pot fi folosite fînd înmatriculate pe alt nume?Mulțumesc anticipat