avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspect pentru o infractiune, poate parasi tara?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspect pentru o infractiune, poate parasi tara?

buna ziua prietenul meu este in italia si sa intamplat sa cumpere electronice de la un om iar el nu avea garanzie la acele lucruri iar polizia la prins si ia confiscat masina si lucruri plus ca ia facut si dosar penal si este suspect de o infractiune,Intrebarea mea este prietenul meu poate sa plece in germania cu avionul ?:sorry:
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:22, 18 Noiembrie 2014
daca ar exista o interdictie l.ar anunta cei de la politie ,nu/i asa?
Ar fi bine sa vorbeasca cu anchetatorul si sa anunte ca vrea sa plece.
Altfel vor considera ca se sustrage daca nu il vor gasi.
Poate lasa o adresa din Germania unde sa fie citat.
El isi poate angaja si avocat roman care sa se intereseze de dosar.
Ultima modificare: Marți, 18 Noiembrie 2014
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocatnet italia: probleme mari cu vânzătorul la cumpărarea unei mașini, poliția nu mă ajută ContSters492652 ContSters492652 Buna ziua. Am cumparat o masina, de la o firma ce se ocupa cu masini second hand. Am mers cu respectivu sa facem contractu dupa e ma convins sa cumparat ... (vezi toată discuția)
Interdictie in germania din 1994 cristicc cristicc fratele meu a fost expulzat din germania cu avionul in 1994 si pana in prezent nu a mai fost.Pe pasaport are data cand incepe interdictia dar nu are perioada ... (vezi toată discuția)
Mama româncă a doi copii minori are mari probleme cu tatăl lor italian. unde se poate adresa pentru rezolvarea lor? Oachi2 Oachi2 Bună ziua. Sora mea-cetățean roman- are 2 copii cu un cetățean italian.cel mare,14 ani,născut în România cu nașterea transcrisa la consulatul ... (vezi toată discuția)