Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspect pentru o infractiune, poate parasi tara?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspect pentru o infractiune, poate parasi tara?

buna ziua prietenul meu este in italia si sa intamplat sa cumpere electronice de la un om iar el nu avea garanzie la acele lucruri iar polizia la prins si ia confiscat masina si lucruri plus ca ia facut si dosar penal si este suspect de o infractiune,Intrebarea mea este prietenul meu poate sa plece in germania cu avionul ?:sorry:
daca ar exista o interdictie l.ar anunta cei de la politie ,nu/i asa?
Ar fi bine sa vorbeasca cu anchetatorul si sa anunte ca vrea sa plece.
Altfel vor considera ca se sustrage daca nu il vor gasi.
Poate lasa o adresa din Germania unde sa fie citat.
El isi poate angaja si avocat roman care sa se intereseze de dosar.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat