avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 193 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare CIM

Buna ziua,

In cazul in care exista o cerere de suspendare CIM de 2 zile, cum operez in REVISAL, cand inregistrez suspendarea, la rubrica data sfarsit suspendare?! Cu data zilei a doua de CFS, sau cu data la care salariatul revine la serviciu?

Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 27 Noiembrie 2014
ContSters31759, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters31759 , utilizator 10:35, 28 Noiembrie 2014
Va intreb lucrul acesta, pentru ca in data de 02 dec trebuie sa si prelungesc acelasi contract...
Intr-adevar, puteti transmite REVISAl-ul in data de 02.12.2014.
Multumesc inca o data pentru raspunsuri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data incetarii suspendarii in revisal iirina_19 iirina_19 Am un contract suspendat in perioada 19.10-18.11(23 zile fara plata) si am trecut in revisal data inceput suspendare=19.10(prima zi de concediu fara plata) si ... (vezi toată discuția)
Suspendare cim-revisal p_orsyka p_orsyka Buna ziua, ma puteti lamuri va rog. Daca am o cerere de concediu fara platal de 3 zile de la un angajat, conf. codului muncii ar trebui sa fac suspendare de ... (vezi toată discuția)
Revisal 5.0.6 carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Nu stiu daca am procedat corect in ceea ce priveste operarea in Revisal a unei suspendari, si anume : Un salariat a beneficiat de c.f.p. in per. ... (vezi toată discuția)