avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D112 pentru SRL-D
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D112 pentru SRL-D

Am depus D112 si am primit in recipisa urmatoarea "eroare regula: S122.2: Tipul de asigurati din sectiunea E3 nu corespunde cu tipurile de asigurati declarati in
sectiunile A, B si C ".
Vreau sa-mi oferiti instructiuni de complectare a sectiunii E3 in sensul de a-mi spune ce trebuie efectiv trecut in campurile respective.Oricat as incerca nu reusesc sa depun o declaratie valida.
Declaratia nu este generata de un program de contabilitate..
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 10:25, 2 Decembrie 2014
Aici aveti ordinul 1977/2013

[ link extern ]

In paginile 47-48 aveti detalii despre sectiunea E.3. Date detaliate privind impozitul pe venit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozite angajați asociații de proprietari VICTORIABABOI VICTORIABABOI Buna ziua, as dori sa stiu cum se fac retinerile pentru un salariat care are program normal la privat si 2 ore in cadrul asociatiei de proprietari pe functia ... (vezi toată discuția)
Declaratia d 112 pentru anul 2014 elga50 elga50 Pentru cei interesati, va anunt ca a aparut varianta [b]D112 pentru anul 2014[/b]. In ... (vezi toată discuția)
Noua declaratie 112 pentru asociatii ankuta ankuta buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns legat de noua forma adeclaratiei 112. Eu initial faceam 112 verificam sa vad daca e ok cu statul si apoi ... (vezi toată discuția)