Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D112 pentru SRL-D
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D112 pentru SRL-D

Am depus D112 si am primit in recipisa urmatoarea "eroare regula: S122.2: Tipul de asigurati din sectiunea E3 nu corespunde cu tipurile de asigurati declarati in
sectiunile A, B si C ".
Vreau sa-mi oferiti instructiuni de complectare a sectiunii E3 in sensul de a-mi spune ce trebuie efectiv trecut in campurile respective.Oricat as incerca nu reusesc sa depun o declaratie valida.
Declaratia nu este generata de un program de contabilitate..
Aici aveti ordinul 1977/2013

[ link extern ]

In paginile 47-48 aveti detalii despre sectiunea E.3. Date detaliate privind impozitul pe venit