Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Servicii transport
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Servicii transport

Achizitionez de la o firma din Franta, produse fabricate in Brazilia si aduse cu vaporul in Italia. Produsele le achizitionez in conditia FCA port Italia. Importul definitiv se face in Romania. Transportul din Italia in Romania este realizat auto de o firma din Romania. Baza de impozitare cuprinde pretul in conditia FCA port Italia. Firma de transport mi-a facturat cu TVA, transportul din Italia in Romania. E bine? Sau trebuia ca factura de transport sa fie fara TVA, si in vama, la baza de impozitare sa adaug si factura de transport auto. Cum e bine? Pe ce temei legal?
~ Conținut șters la cerere ~