Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Actiune curtea de apel Bucuresti, hotarare definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Actiune curtea de apel Bucuresti, hotarare definitiva

Buna seara.
Va rog sa-mi spuneti daca o hotarare definitiva, doar definitiva, emisa de curtea de apel Bucuresti mai poate fi atacata. In solutia pe scurt publicata pe site-ul curtii de apel nu am vazut nimic in sensul asta, dar vreau sa ma asigur daca parata mai are alte cai de atac. Tema actiune: eliberare diploma, Spiru Haret.
Multumesc frumos.
Presupun că a fost respins recursul ca nefondat. Tehnic mai există căi extraordinare de atac, dar mă îndoiesc că vor fi folosite. Hotărârile, după noul cod de procedură civilă, nu mai sunt irevocabile. În multe dintre situații, cele irevocabile de atunci sunt cele definitive de acum.
Radu9, utilizator