avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Revanzare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Revanzare apartament

Salut.
As vrea sa stiu daca exsta vreo lege care ma impiedica sa revand o locuinta la scurt timp dupa achizitia acesteia.
lpoteza este achizitia unei locuinte executate silit,care s-ar vinde sub valoarea ei reala.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:44, 10 Decembrie 2014
Nu va impiedica nimeni sa faceti asta, de altfel si statului ii convine ca ia un impozit mai mare cu un procent

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare partiala locuinta credit prima casa ionuca ionuca S-a contractat o suma de 30000 euro cu credit Prima Casa, iar locuinta este 60000 euro, valoarea politei de asigurare in favoarea bancii/statului care va fi ... (vezi toată discuția)
Imprumut de actiuni V_A V_A Salut :D Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Cum opereaza un imprumut de actiuni la o SA listata la Bursa? Ma intereseaza orice text de lege care m-ar ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla in urma unui partaj voluntar? camelus79@yahoo.com camelus79@yahoo.com am divortat acum 3ani am facut partaj voluntar la notar care prevede :daca an doi ani de zile ai dau o solda de 10mii euro fostului meu sot ami revine locuinta ... (vezi toată discuția)