Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Oficiul de cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Oficiul de cadastru

Buna seara.As vrea sa stiu unde se gaseste oficiu de cadastru?
Fiecare primarie are un astfel de oficiu(se gaseste la biroul agentului agricol),sau este unul singur la nivel judetean?
Am mostenit impreuna cu o matusa(care nu imi da acces la actele existente) un teren si as vrea sa stiu daca are cadastrul si intabularea facuta.
Oficiul de cadastru sau Cartea funciara mai popular nu se găsește la Primărie. Accesați pagina web a agenției naționale de cadastru si publicitate imobiliară si căutati biroul de carte funciara la care puteti obține informațiile .
OCPI (oficiul de cadastru locale) - sediu in municipile resedinta de judet, BCPI = birouri carte funciara au o organizare teritoriala ca a judecatoriilor (3-4 pe judet) pagina ANCPI (agentia nationala)
[ link extern ]