Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariatului ii se acorda diurna pentru zilele din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariatului ii se acorda diurna pentru zilele din luna decembrie 25,26?

Buna ziua, salariatul daca este delegat in Italia in perioada 10 decembrie - 28 decembrie, ii acord diurna pt zilele de 25,26? MultumescSalariatului ii se acorda diurna pentru zilele din luna decembrie 25,26?"
Diurna se acorda pentru toate zilele in care salariatul este plecat in delegatie, indiferent daca este zi lucratoare sau nelucratoare.

Deci, in cazul prezentat, se acorda diurna si pentru 25/12/2014 si 26/12/2014.