Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă plec în delegație si primesc diurna, nu mai ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă plec în delegație si primesc diurna, nu mai dreptul la ...

Dacă plec în delegație si primesc diurna, nu mai dreptul la tichete de masa pt ziua respectiva ?
Nu mai aveti dreptul la tichete de masa pentru zilele in care primiti diurna.
Norme de aplicare a Legii nr.165/2018
Art. 10. -
(1) În cazul tichetelor de masă, angajatorii nu pot acorda mai mult de un tichet de masă pentru fiecare zi lucrătoare din luna pentru care se efectuează distribuirea/transferul valorii nominale a tichetelor de masă, după caz. În sensul prezentelor norme nu se consideră zile lucrate perioadele în care salariații:
.....
c) potrivit dispozițiilor legale, sunt delegați sau detașați în afara localității în care își au locul permanent de muncă și primesc indemnizație de delegare sau de detașare;