Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prescriptie din cauza procesului lung
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prescriptie din cauza procesului lung

In cazul unei infractiuni savarsita in decembrie 2007 ,urmarirea penala a inceput in 2010 si in 2014 decembrie se va pronunta Curtea de Apel, aici nu intervine prescpritia? Termenul prea lung de judecata.
Trebuie facute calcule si depinde de fapta comisa.
inselaciune art. 215 alin. 1 , 2 , 3 , vechiul cod
nu se poate vb despre prescriptie?
Va rog sa imi oferiti un raspuns deoarece e urgent. Multumesc
Domnu avocat, ma puteti ajuta va rog cu aceasta nelamurire?