avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare apartament

Doresc sa cumpar un apartament in Brasov.Sint cetatean strain de nationalitate romana.Care sint pasii pentru cumpararea unui apartament in Brasov?
Va multumesc anticipat.
Cu respect, I.C.
Cel mai recent răspuns: Adriantot , moderator 23:47, 17 Decembrie 2014
Daca ati gasit apartamentul, mergeti la cel mai apropiat notar si o sa va indrume.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasii necesari dobandirii actelor unui apartament ,primit ca mostenire nyros nyros buna ziua! am obtinut apartamentul in care stau ,in urma unui proces de succesiune cu o ruda. dar trebuie platita o sulta f mare,pe care nu mi o pot ... (vezi toată discuția)
Cumparare teren cetatean strain Bgaby Bgaby As avea nevoie de ajutor in urmatoarele probleme: 1. Poate un cetatean strain din tara membra UE cumpara un teren in Romania si care ar fi pasii de urmat? ... (vezi toată discuția)
Proprietar cu cetatenie straina die.cristeas@arcor.de die.cristeas@arcor.de Sint cetatean german, de nationalitate romana.Doresc sa cumpar in Bucuresti o garsoniera.Am dreptul legal pentru aceasta?.Daca da, ce obligatii am in plus fata ... (vezi toată discuția)