Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte apartament

In anul 1981/18./03 am primit proces verbal de predare-preluare-receptie a locuintei. Am ramas cu o cioie trasa la xerox. Nu m-ai am originalul si vreau sa il trec pe nepotul meu de 20 ani in acest ap.. pt. ai face mutatia la politie. Nu au fost de acord pt. vreau actul original. Nu m-ai am originalul, va rog indrumatima de unde pot sa il obtin , m-ai ales ca vreau sa fac si actul de propietate. Va multumesc mult pt. intelegere si astept un raspuns ca sa stiu cum sa procedez. O seara buna urez celor care imi vor raspunde.
De la cine ati cumparat? Uitati va cu cine ati incheiat procesul verbal. Apoi cu el Duceti va la DAFI sa vi se elibereze un duplicat .