Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii/termene microintreprinderi
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii/termene microintreprinderi

Buna ziua

As dori sa va intreb ca o microintreprindere din date de 01.02.2017 ce declaratii depune si la ce termeni in anul 2018, ma gandesc la decl.100, 101, bilant.
In cursul anului 2017 s-a depus de 3 ori decl.100 privind impozitul pe veniturile a microintreprinderilor.
Cu stima,
Norbert
Veti depune tot trimestrial ca si anul trecut d100 si la fel ramane si data de facut plata. Pentru ca sunteti platitoare de impozit pe venitul microintreprinderii nu aveti treaba cu declaraia 101. Bilantul anul trecut s-a depus panala 31 mai si cred ca si in aest an va fi la fel. Pentru intocmirea si semnarea bilantului luati legatura cu un contabil autorizat membru ceccar. Declaratiile care se vor depune pentru acest an le veti depune prin internet cu semnatura electronica.