Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare ROI
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare ROI

Cu ocazia unui import de marfuri in Romania, o societate din Franta factureaza firmei importatoare din Romania servicii manipulare terminal.
Pentru aceasta achizitie de servicii trebuie ca firma din Romania sa fie inscrisa in ROI?
Multumec.
Se considera ca societatea din Romania achizitioneaza servicii intracomunitare de manipulare.
Prin urmare trebuie sa se inregistreze in ROI.