Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Compensare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Compensare

Buna ziua, cum se realizeaza o compensare intre doua societati in cazul urmator: datoria este mai mare de 10.000 lei si nu a depasit 30 zile. Multumesc!#-o
Vreti sa spuneti,obligatii de plata reciproce.Potrivit art.2 si 3 din HG 685/1999 "se poate face compensare de mica valoare-anularea obligatiilor de plata reciproce sub 10000 lei."
Faceti ordine de compensare in limita a 10000 lei,chiar daca nu s-a depasit 30 de zile.
Multumesc pentru raspuns!