Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general COMPENSARE RECIPROCA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

COMPENSARE RECIPROCA

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti si mie pana la ce suma se poate face compensare reciproca pe ordine de compensare. Ce conditii trebuie sa indeplineasca suma facturata?
Multumesc.
Nu stiu sa existe o limita superioara a sumelor de compensat.
"Ce conditii trebuie sa indeplineasca suma facturata?"- nu inteleg la ce va referiti .
NYKOL a scris:

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti si mie pana la ce suma se poate face compensare reciproca pe ordine de compensare. Ce conditii trebuie sa indeplineasca suma facturata?
Multumesc.

10.000 lei
Nu exista o limita de compensat.Facturile restante peste 30 zile,in valoare mai mare de 10000 se vor comunica instit.de management si informatica ( daca a mai ramas) conform Hg 685/99.
faceti mai multe ordine de compensare cu valori pana in 10.000 lei