Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contestare decizie de impunere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contestare decizie de impunere

Buna seara, Am primit o decizie de impunere pentru stabilirea contributiei de asigurari sociale de sanatate pe anul 2012 pentru fiul meu. Natura venitului la care se face referire provine din investitii. Mentionez ca fiul meu era elev si nu a realizat in perioada respectiva venituri din nici un fel de activitate.Ce documente sunt necesare pentru a depune contestatie? Va multumesc.
Pana sa ajungeti sa depuneti acea contestatie mergeti la administratia financiara si vedeti clar despre ce e vorba. Sa nu fie ceva legat de depozite bancare sau de altceva.
Vedeti aici,
www.avocatnet.ro/content/art...
vreau doar sa mentionez faptul ca venit din investitii este considerat si dobanda la un depozit
Cabinet Expert Contabil, Contabil
In cazul unor depozite, impunerea se face la dobinda sau la o suma stabilita de fisc. Va multumesc.