Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

La un dosar de pensionare depus in decembrie 2014, valuarea puctului de pensie cum va fi pe decizia de pensionare?Incepand din ianuarie 2015 se va corela cu puctul de pensie marit?

Va multumesc!
Daca va deschideti dreptul incepand cu luna decembrie 2014 atunci valoarea punctului de pensie va fi de 790,7.
Incepand cu ianuarie 2015 valoarea va creste la 830,2 lei.