Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspend activitatea de bar si adaug altceva
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspend activitatea de bar si adaug altceva

Am un bar infiintat acum 3 luni si vanzarile sunt lente nu se merita.La acelasi punct de lucru -(sediul secundar al firmei srl), vreau sa adaug altceva de EX.-servicii de reparatii tv ,electrocasnice si vanzari de bunuri de ocazie,pe care le am deja in" activitati secundare" ale firmei.
Trebuie sa suspend activitatea de bar obligatoriu sau sa o las asa" agatata"poate... merge la vara?
Ce ma sfatuiti sa fac... si cat m 'ar costa taxele
La finante am declarat ca activ. principala la acest pt.de lucru cod caen 5630-activitati de bar
Revin cu aceleasi intrebari postate la care nu am primit nici un raspunsi

Subiect: Suspend activitatea de bar si adaug altceva

Am un bar infiintat acum 3 luni si vanzarile sunt lente nu se merita.La acelasi punct de lucru -(sediul secundar al firmei srl), vreau sa adaug altceva de EX.-servicii de reparatii tv ,electrocasnice si vanzari de bunuri de ocazie,pe care le am deja in" activitati secundare" ale firmei.
Trebuie sa suspend activitatea de bar obligatoriu sau sa o las asa" agatata"poate... merge la vara?
Ce ma sfatuiti sa fac... si cat m 'ar costa taxele
La finante am declarat ca activ. principala la acest pt.de lucru cod caen 5630-activitati de bar
ContSters330987, utilizator
topital a scris:

Am un bar infiintat acum 3 luni si vanzarile sunt lente nu se merita.La acelasi punct de lucru -(sediul secundar al firmei srl), vreau sa adaug altceva de EX.-servicii de reparatii tv ,electrocasnice si vanzari de bunuri de ocazie,pe care le am deja in" activitati secundare" ale firmei.
Trebuie sa suspend activitatea de bar obligatoriu sau sa o las asa" agatata"poate... merge la vara?
Ce ma sfatuiti sa fac... si cat m 'ar costa taxele
La finante am declarat ca activ. principala la acest pt.de lucru cod caen 5630-activitati de bar

Revin cu aceste intrebari pentru ca nu am obtinut nici un raspuns.Va multumesc!
In situatia in care spatiul va permite, puteti desfasura in paralel ambele activitati.
In caz contrar, daca veti alege activitatile de service si comert, pasii sunt urmatorii:
1. Hotarare AGA sau decizie asociat unic de autorizare activitati la sediul secundar
2. Declaratie 3 de modificare activitati autorizate.
Acestea se depun la ORC, s esolutioneaza in aprox. 5 zile iar taxele sunt in jur de 250 lei.
Ulterior, veti obtine de la Primarie autorizatia de functionare in spatiul respectiv.

Topital,
Revin cu alte nelamuriri...
Spatiul imi permite sa desfasor si alte activitati pentru ca am mai multe compartimente in jur de 50mp fiecare .Sigur pot sa imi desfasor si alte activitati ce le am trecute in actul constitutiv al societatii , la activitati secundare si nu sunt trecute in Certificatul Constatator emis pentru deschiderea punctului de lucru ?
ContSters330987, utilizator