Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... evaluarea anuala a persoanei care exercita cfp
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

evaluarea anuala a persoanei care exercita cfp

buna ziua. Ca si sef serv.fin.in S.C. XXX S.A. (actionar unic C.Local al municipiului, si SC se afla in subordinea Primariei municipilui) ma incadrez si beneficiez de prev.din cap.IV, pct. 11 Evaluarea activităţii persoanei care exercita CFP .., din OMFP 522 din 2003 actualizata in 19.8.2013?
La art.2.1. Entităţile publice, în înţelesul legii,sunt:
– societăţile comerciale la care statul sau o unitate administrativ-teritorială deţine capitalul majoritar şi utilizează/administrează fonduri publice şi/sau patrimoniu public;”
Multumesc anticipat!
Evaluarea anuala cuprinde toti salariatii , indiferent de functiile detinute de acestia in cadrul angajatorului.
Buna ziua.
Fiind SC X SA are o procedura stabilta prin Regulamentul intern, dar fiind persoana care acorda viza de control financiar preventiv, acesta are pe langa evaluarea conf. reg. intern, mai are si acest regim de evaluare prevazut de legislatia mentionata!
Multumesc!