Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... 01- 31.01 risc maternal, 20- 31.01 prenatal. E corect?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

01- 31.01 risc maternal, 20- 31.01 prenatal. E corect?

Sunt insarcinata in 32 de saptamani. Medicul de familie a emis concediul de risc maternal pentru luna ianuarie 01-31, urmand ca, dupa calculele lui, acesta sa fie intrerupt pentru intrarea in prenatal (undeva prin 20.01).
La serviciu am prezentat concediul primit pentru 01-31.01- cod 15.
Este corect sa emita concediul prenatal din 20.01? Perioada 20-31.01 din primul certificat se inlocuieste cu cea de prenatal?
Multumesc!