Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis auto

Luna trecuta am avut proba de traseu pentru obtinerea permisului auto. Intre timp mi-a expirat buletinul si l-am schimbat si nu mai am viza de flotant pe Bucuresti. Pentru a sustine examenul auto unde am domiciliul este nevoie sa modific dosarul?
Da, trebuie sa mergeti la scoala de soferi unde sunteti inscrisa , le explicati ca vreti sa dati traseul in localitatea de domiciliu , va vor face modificarile necesare si depuneti dosarul la drpciv unde aveti domiciliul . Vi se va comunica data cand veti fi programata la traseu
La scoala de soferi sau la drpciv? Nu mai sunt inscrisa la scoala de soferi din noiembrie.
Am fost intr o situatie asemanatoare in 2010. Mai greu a fost sa gasesc o masina la scoala din localitatea de domiciliu pentru a da traseul . Mai intai asigurati va ca aveti masina pentru traseu . Dosarul mai este la scoala de soferi .Mergeti la scoala de soferi din loc de resedinta , explicati situatia , va vor face documentatia si va vor trimite la drpciv din localitate de resedinta unde va vor scoate din baza de date . Cu toata documentatia veti merge in localitatea de domiciliu si va veti inscrie la drpciv si unde veti primi o data pentru traseu . succes!
ContSters340976, utilizator