Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata salariu-firma transport international-revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata salariu-firma transport international-revisal

La o firma de distributie, in functie de comenzi, soferii tranziteaza Germania.Acestia trebuiesc platiti cu 8 euro, conform salariului minim din Germania, pe perioada cat tranziteaza aceasta tara.
1. Este necesar un act aditional la contractul de munca?Cum ar trebui sa sune si ce suma ar trebui trecuta?
2. Cum s-ar inregistra in Revisal acest act?
Multumesc.
Soferii primesc diurna in baza legilor romanesti. Nu trebuie inregistrat nimic in Revisal.
Diuna nu se inregistreaza in REVISAL , iar daca se doreste se poate incheia un act aditional la c.i.m. , intrucat valoarea diurnei este impusa de o legislatie externa.