Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ocupare abuziva loc de parcare inchiriat de la primarie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ocupare abuziva loc de parcare inchiriat de la primarie

Am un loc de parcare ptr.care platesc taxa anuala la primarie si de 2 saptamani a fost ocupat abuziv de un autoturism cu nr.de Bulgaria. Am facut demersuri la autoritati dar nu m-au ajutat in niciun fel pe motiv ca autovehiculul nu pare abandonat si nu au cum sa verifice posesorul ca nu au acces la date privind autovehiculele inmatriculate in afara tarii. Autovehiculul pare vechi si nu are o roata, aceasta fiind scoasa si pus un butuc de lemn ca sa sustina masina. Mentionez ca parcarea se afla intr-o curte interioara in care sunt situate mai multe imobile si care sunt in administrarea primariei.Locatarii de aici impreuna cu mine platim chirie la stat. In interiorul masiniii este un nr.de telefon pe care l-am apelat si eu si autoritatile, insa persoana care a raspuns a zis ca nu are nicio legatura cu vehiculul respectiv. Va rog sa ma sfatuiti unde pot face demersuri ca sa mi se elibereze locul de parcare ptr.care am platit taxa.Va multumesc
Platesc taxa si pentru locul de parcare pe baza de autorizatie de parcare emisa de primarie pe numele meu si pe care este mentionat locul de parcare nr.... Taxa este platita pana la 31.12.2015. Toate locurile de parcare din interiorul curtii sunt numerotate si repartizate nominal
In acest caz, sesizati primaria prin notificare scrisa, cu nr. de inregistrare/ data, aceasta avand obligatia sa rezolve problema, deoarece incaseaza bani pentru locul de parcare atribuit.