Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Numire cenzor pt.ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Numire cenzor pt.ONG

Este obligatoriu numirea unui cenzor pentru infiinatrea unei asociati non guvernamentale?
Cenzorul trebuie numit si trecut in actul constitutiv doar daca aveti peste 15 membrii fondatori.
Multumesc